ACTUALITATE
O femeie a încercat să-și pună capăt zilelor din clădirea fostei maternități abandonate
Last Updated on iulie 28, 2025 by Romeo Crismaru

O femeie în vârstă de 43 de ani, originară din Strehaia, a urcat în clădirea fostei maternități, amenințând că se va arunca în gol.
Incidentul a mobilizat rapid autoritățile locale – polițiști, pompieri și un echipaj medical – care au intervenit prompt la fața locului. După mai bine de o oră de negocieri, forțele de ordine au reușit să o convingă pe femeie să renunțe la gestul extrem.
Potrivit primelor informații, femeia se confrunta cu probleme personale. Ea a fost preluată de ambulanță și transportată la spital pentru evaluare psihologică și îngrijiri medicale.
