Un bărbat a rămas fără picioare după un accident cumplit în vestul țării
Last Updated on noiembrie 15, 2023 by Erceanu Ileana

Inspectoratul pentru Situații de Urgență Arad a fost solicitat să intervină la un accident rutier care a avut loc între Nădab și Cintei.
Pompierii au intervenit cu un echipaj de descarcerare, un echipaj SMURD și elicopterul SMURD, pentru scoaterea din mașină a unei persoane încarcerate.
Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Arad, șoferul ar fi pierdut controlul direcției de deplasare într-o curbă la stânga, a intrat în parapetele metalic, care i-a secționat picioarele. A fost preluat de elicopterul SMURD.
Cea de-a doua victimă, pasager în mașină, tot de sex masculin, nu era încarcerată dar a suferit leziuni și a fost preluată de către SMURD și transportată la Unitatea de Primire Urgențe Arad.
Sursa: Timișoaraștiri.ro
